Nieuw hardloopevenement: Halve Marathon Groningen – 31 mei 2026

door | 6 mrt 2026 | Evenementen, Sport

Home » Evenementen » Sport » Nieuw hardloopevenement: Halve Marathon Groningen – 31 mei 2026   |  tags:  hardlopen

 

<a href="https://www.igogroningen.nl/author/admin/"><div style="width:100px; border:solid thin #ffffff; border-radius: 100px 100px 100px 100px; overflow: hidden; margin-top:-50px;"></div></a>

Als hardloopfan is er weinig dat mij meer energie geeft dan een nieuw hardloopevenement in onze prachtige stad Groningen. Vorig jaar was de eerste editie en dat smaakte duidelijk naar meer, want dit jaar staat de tweede editie van de Marathon Groningen powered by Campus Groningen op het programma. Op zondag 31 mei 2026 verandert de stad opnieuw in een groot loopfeest. Ik krijg nu alweer zin om mijn hardloopschoenen aan te trekken.

 

De Halve Marathon: dé afstand van dit evenement

De marathonafstand is inmiddels al uitverkocht, maar gelukkig is er nog genoeg reden om mee te doen. De Halve Marathon Groningen is een prachtige afstand voor wie echt een sportieve uitdaging zoekt, zonder meteen de volledige marathon te hoeven lopen. Daarnaast kun je ook kiezen voor een 10 kilometer of de 2,5 km kidsrun. Zo is er eigenlijk voor iedereen een passende afstand.

Wat dit evenement extra leuk maakt, is het afwisselende parcours. De start en finish liggen op de Zernike Campus, een van de meest innovatieve campussen van Nederland. Vanaf daar loop je door verschillende delen van de stad: van het bruisende centrum tot het groene buitengebied. Groningen zie je tijdens deze run echt van een heel andere kant.

 

Extra’s bij je inschrijving

De organisatie heeft het evenement goed verzorgd. Je loopt met officiële tijdsregistratie, krijgt een startnummer en natuurlijk een unieke medaille als aandenken aan je prestatie.

Wil je je startnummer vooraf thuis ontvangen? Dan kun je daar tot en met 19 april 2026 voor kiezen (tegen een kleine meerprijs). Haal je hem liever zelf op, dan kan dat tijdens het evenementweekend. Bestel je een limited edition running shirt, dan ligt dat op de dag zelf voor je klaar op het evenemententerrein.

 

Hardlopen door stad én natuur

Wat mij persoonlijk zo aanspreekt, is de combinatie van stad en natuur. Je loopt niet alleen door het centrum met supporters langs de kant, maar ook door rustige stukken buiten de stad. Die afwisseling maakt zo’n parcours echt bijzonder. En finishen op de Zernike Campus, met andere lopers en supporters om je heen, voelt gewoon als één groot sportief feest.
 

Loop jij mee?

Of je nu gaat voor een nieuwe persoonlijke tijd, een eerste halve marathon, een sportieve uitdaging met collega’s of gewoon een mooie loop door de stad: dit evenement is een prachtige manier om Groningen hardlopend te ontdekken.

Zet zondag 31 mei 2026 dus alvast in je agenda en schrijf je hier in voor het hardloopevenement.
 

Win startbewijzen via onze Facebookpagina

Leuk extraatje: we mogen startbewijzen weggeven voor dit evenement. Binnenkort organiseren we daarvoor een actie op onze Facebookpagina. Houd die dus goed in de gaten als je kans wilt maken om gratis mee te lopen.

Wie weet zien we elkaar straks aan de start. Of nog beter: bij de finish.
 

Tip:
Nog niet uitgerend? Check dan ook even deze lijst met onze favoriete hardloopevenementen in Groningen.
 

0 reacties

Een reactie versturen

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

JOSÉ VAN ESCH-SMEENGE

Blogger Groningen Joukje van Heukelem

JOUKJE VAN HEUKELEM

INGRID LINDEBOOM

Local en Stadjer Pascale Kruize I Go Groningen blogger

PASCALE KRUIZE

Blogger Stadjer Local I Go Groningen Willem Vonhof

WILLEM VONHOF

MAIKE VAN ELDERT

KAREN JANSEN

SONJA STEL

Share This